Novinky v systému MagikINFO

Systém MagikINFO je vyvíjen již od roku 1999. První verze vyšla pod názvem PCinfo v roce 2000, a do roku 2005 byla aplikace vyvíjena v prostředí Delphi. V roce 2008 došlo k zásadnímu rozhodnutí v přechodu na platformu Microsoft.NET a tři roky poté vychází v roce 2011 verze 9.0 již s označením MagikINFO. V roce 2021 vydáváme již verzi 17.0. Tady se můžete podívat na nové funkce nejen v poslední verzi, ale také na novinky v předchozích verzích.

Slider

Novinky ve verzi 17.0 a MagikHELPDESK 17.5

Nový dashboard majetku

Kompletně nová obrazovka poskytuje základní přehled o majetku v organizaci. Počty a podíly majetku dle typu, umístění nebo stavu, a také počty akcí z historie majetku dle vybraného časového intervalu. Pohledy v dashboardu lze také libovolně filtrovat dle zvolených parametrů.

 v17 DashMaj

 

Příslušenství majetku

Příslušenství umožňuje jednodušší a rychlejší evidenci majetku, který není nutné evidovat jako samostatný objekt, ale vzhledem k jeho hodnotě a povaze je vhodnější evidovat jej jako součást jiného majetku. Například brašna či dokovací stanice k notebooku, nebo nabíječka či obal mobilního telefonu.

v17 PPmaj2

 

Automatické rozlišování typu zařízení

Počítače jsou v databázi nově zařazovány podle typu. V majetku, administraci počítačů, i v dashboardu budou počítače rozlišovány na desktopy, notebooky, servery a virtuální počítače. Rozlišování typu počítače je zcela automatické v rámci auditu počítačů.

 

Nová Administrace počítačů

Úpravami designu i funkčnosti prošla jedna z hlavních obrazovek aplikace Administrace počítačů. Ovládací prvky jsou nově přesunuty na levý postranní panel, k dispozici je také panel pro nastavení rychlých filtrů dle stavu počítače nebo typu zařízení (desktop, notebook, virtuální atd.).

v17 AdmPC

 

Oblíbené položky majetku a počítačů

Označení oblíbených položek v Majetku i v Administraci počítačů. Objekty lez označit příznakem hvězdičky a zařadit si je tak k oblíbeným položkám. Užitečné pro případy, kdy se s majetkem chystají akce typu naskladnění, zařazení do používání či přesunu. Oblíbené položky jsou vázané na uživatele přihlášeného do MagikINFO Desktopu.

 

Historie majetku

Nová sestava kompletního přehledu historie veškerého majetku organizace. Sestava obsahuje všechny provedené akce v životním cyklu majetku jako např. zařazení do používání, opravy, přesuny až po vyřazení majetku. V sestavě lze filtrovat dle libovolné položky, lze tedy zobrazit pohledy jako jsou všechny akce s majetkem za poslední týden, historie majetku konkrétního uživatele ad.

 

Duplikování majetku

Výrazné urychlení procesu založení nového již ze stávajícího majetku v případech, kdy se opakují některé parametry jako jsou třída, typ, název, umístění ad. Jde tedy o další způsob, jak rychleji zakládat nové položky majetku (mimo stávající způsoby importu z šablony csv a urychlení při zakládání nového majetku ve větším počtu se stejnými parametry).

Dalších více než 20 vylepšení, jako např. barevné rozlišení filtrů, nové pole v souhrnných výstupech auditu ad.

 

Novinky v modulu Webový portál/MagikHELPDESK 17.0

Našeptávání při založení požadavku

Tato nová funkcionalita přináší výrazné zrychlení a zefektivnění tvorby i řešení požadavků. Umožňuje vyhledávat z databáze často kladených dotazů a nabízet tak uživatelům řešení požadavků bez toho, aniž by byly nové požadavky vytvářeny.

v17 HD faq

 

Novinky ve FAQ

Databáze často kladených dotazů nabízí nové možnosti jako fulltextové vyhledávání, kategorizaci dle katalogu kategorií požadavků nebo také možnost konverze vybraných uživatelských požadavků ze znalostní báze.

 

Oblíbené položky

Možnost označit si požadavky příznakem hvězdičky a zařadit si je k oblíbeným položkám. Užitečné pro případy, kdy mimo termínu řešení či stavu požadavku je vhodné mít tyto požadavky pořád na očích, a to z různých důvodů – vysoká priorita, zadání z managementu apod. Oblíbené požadavky jsou vázané na řešitele, nebo také manažera.

v17 HD Favourite

 

Ostatní

Volitelné nastavení upozornění při založení nového požadavku (dle vybrané kategorie)

v17 HD PozadavekMB

Delegování požadavků do kategorie bez zadání konkrétního řešitele

Možnost založit zprávy k požadavku také pro řešitele

Výběr použití viditelné/skryté kopie pro emailovou notifikaci

A dalších více než 20 vylepšení...