Novinky v systému MagikINFO

Systém MagikINFO je vyvíjen již od roku 1999. První verze vyšla pod názvem PCinfo v roce 2000, a do roku 2005 byla aplikace vyvíjena v prostředí Delphi. V roce 2008 došlo k zásadnímu rozhodnutí v přechodu na platformu Microsoft.NET a tři roky poté vychází v roce 2011 verze 9.0 již s označením MagikINFO. V roce 2023 vydáváme již verzi 18.0. Tady se můžete podívat na nové funkce nejen v poslední verzi, ale také na novinky v předchozích verzích.

Slider

Novinky ve verzi 17.5

 

Novinky v modulu MagikAUDIT

Nový typ licence na povolený počet zařízení uživatele

Licenční politika dnes u některých produktů je orientována směrem k uživateli. Přestože nejde o klasické licence na uživatele, je potřeba je dnes licencovat specifickým způsobem. MagikINFO reflektuje na tuto situaci kromě klasické licence na zařízení či na uživatele také zavedením vlastnosti licence, pomocí které lze určit počet povolených instalací na zařízení jednoho uživatele. Typickým příkladem takové licence může být produkt Microsoft 365.

Změny u této licence jsou komplexní, zahrnují možnost nastavení libovolného počtu instalaci za uživatele, kontrolu při přiřazování licence, stejně tak hlídá licence i při změně uživatele počítače apod. Sestavy pak nově obsahují všechny potřebné parametry licence.

 v175 lic365 1

 v175 lic365 2

 

Nový typ licence na procesor či jádra procesoru

V oblasti licencování je dnes zejména u serverových produktů běžné vázat licence na počty procesorů či jader procesoru. Proto i MagikINFO přináší nové možnosti, jak lépe licence evidovat a současně tak predikovat potřebné disponibilní množství licencí.

Pro každou licenci lze tedy nově volit tzv. násobnost licence, a to v režimech „CPU“ či „CPU core“. Přiřazovat lze tak libovolný počet jednotek licence danému zařízení (dle počtu jeho CPU či Core CPU). V obrazovce přiřazení licence jsou k dispozici informace o celkovém počtu procesorů a jader. Nové jsou také sestavy souhrnných výstupech auditu, které přesně zobrazují počty přiřazených licencí.

 

v175 liccpu

 

Další vylepšení v oblasti licencí jsou např. v CAL licencování, nových záznamech o licencích v tiskových sestavách, v jiných oblastech pak designové změny sestav auditu, úpravy související s detekcí software, v oblasti skenu HW pak např. informace o TPM čipu či baterii notebooků.

 

Novinky v modulu Webový portál/MagikHELPDESK 17.5

Našeptávání při založení požadavku

Tato nová funkcionalita přináší výrazné zrychlení a zefektivnění tvorby i řešení požadavků. Umožňuje vyhledávat z databáze často kladených dotazů a nabízet tak uživatelům řešení požadavků bez toho, aniž by byly nové požadavky vytvářeny.

v17 HD faq

 

Novinky ve FAQ

Databáze často kladených dotazů nabízí nové možnosti jako fulltextové vyhledávání, kategorizaci dle katalogu kategorií požadavků nebo také možnost konverze vybraných uživatelských požadavků ze znalostní báze.

 

Oblíbené položky

Možnost označit si požadavky příznakem hvězdičky a zařadit si je k oblíbeným položkám. Užitečné pro případy, kdy mimo termínu řešení či stavu požadavku je vhodné mít tyto požadavky pořád na očích, a to z různých důvodů – vysoká priorita, zadání z managementu apod. Oblíbené požadavky jsou vázané na řešitele, nebo také manažera.

v17 HD Favourite

 

Ostatní

Volitelné nastavení upozornění při založení nového požadavku (dle vybrané kategorie)

v17 HD PozadavekMB

  • Delegování požadavků do kategorie bez zadání konkrétního řešitele
  • Možnost založit zprávy k požadavku také pro řešitele
  • Výběr použití viditelné/skryté kopie pro emailovou notifikaci
  • Příslušenství v majertku na kartě majetku i předávacím protokolu
  • A dalších více než 20 vylepšení a oprav v modulu MagikINFO portal...