Novinky v systému MagikINFO

Systém MagikINFO je vyvíjen již od roku 1999. První verze vyšla pod názvem PCinfo v roce 2000, a do roku 2005 byla aplikace vyvíjena v prostředí Delphi. V roce 2008 došlo k zásadnímu rozhodnutí v přechodu na platformu Microsoft.NET a tři roky poté vychází v roce 2011 verze 9.0 již s označením MagikINFO. V roce 2023 vydáváme již verzi 18.0. Tady se můžete podívat na nové funkce nejen v poslední verzi, ale také na novinky v předchozích verzích.

Slider

Novinky v MagikINFO 15.0

Novinky v MagikAUDIT/MagikMONITOR 15.0

Vzdálená plocha přes internet

Zásadním způsobem byly vylepšeny funkce převzetí vzdáleného počítače. Hlavní novinkou je možnost ovládat počítače vzdáleně přes internet. Připojení probíhá přes prvek, který může být umístěn v demilitarizovaní zóně nebo kdekoliv v internetu. Komunikace je šifrovaná a zabezpečená unikátními certifikáty generovanými v MagikINFO Desktopu.

 

Nové Řídící centrum sítě

Úpravami designu i funkčnosti prošlo Řídící centrum sítě. Ovládací prvky jsou nově přesunuty na levý postranní panel. Změny jsou také v pozadí Řídícího centra sítě, např. zrychlení v podobě vícevláknové komunikace, nebo načítání počítačů ze sítě automaticky s informacemi z auditu či monitoringu.

 

Automatické licencování

Správa a přiřazování licencí je plně automatizovaná. Pro multilicenční nebo retailové licence lze kromě automatického přiřazování licencí zvolit také automatické odřazování, a to v případech, kdy chybí vazba licence na instalaci (např. odřazení licence starší nenalezené instalace v okamžiku nalezení nové verze a automatického zalicencování v rámci Maintenance)

 

Novinky v modulu Majetek

Nové možnosti provedení hromadných akcí s majetkem umožňující přesuny, naskladnění či vyřazení pro libovolný počet objektů majetku. Nově se do historie majetku zapisují akce jako např. provedený audit počítače včetně změny uživatele.

 

Nová generace MagikAUDIT klienta

Nová platforma, zeštíhlení, zjednodušení a optimalizace běhu auditu a vzdálených distribucí. Mimo změny na pozadí klienta byla vylepšena také detekce HW, skenovány jsou všechny monitory včetně detailních informací, vylepšen byl také USB sken a další.

 

Nové možnosti práce v tabulkách

Vylepšeny byla práce s filtry ve všech výstupech v MagikINFO Desktopu. Filtrovací řádek nabízí nově např. možnosti fulltextového vyhledávání,  nové jsou datové filtry pro práci s časovými poli.

 

Automatická archivace výstupů

V automatických úlohách je k dispozici možnost archivovat data auditu a odmazávat data monitoringu starší než za vybranou periodu. Databáze tak může být udržována neustále aktuální, a přínosem bude také automatické udržování povolené velikosti databáze Express edicí.

 

Novinky v modulu Webový portál/MagikHELPDESK 15.0

Automatické vytváření požadavků z šablon

Tato nová funkcionalita přináší výrazné zrychlení a zefektivnění tvorby i řešení požadavků. Umožňuje po vytvoření šablon zcela automaticky generovat podřízené požadavky pro zvolené kategorie. V případě nástupu nového zaměstnance tak mohou být současně s hlavním požadavkem generovány podřízené požadavky typu zařízení účtu v systému nebo pořízení automobilu, a to včetně schválení.

 

Ostatní

  • Nova sestava Seznam položek dokladu
  • Vazby dokladů a licencí na org. jednotku a lokalitu
  • Zrychlení procesů vzdálené distribuce
  • Jazykové verze Helpdesku v menu
  • A dalších více než 20 vylepšení...